PSYCHOLOG

MARTA SAKOWICZ

Psycholog, w trakcie zdobywania uprawnień psychoterapeuty.

Kontakt: marta.sakowicz@sp53.edu.pl

GODZINY PRACY:

Poniedziałek 8:00-13:30
Wtorek 9:30-15:30
Środa 10.30-15:30
Czwartek 10:30-17:30
Piątek 10:30-15:30

DYŻUR DLA RODZICÓW

czwartek 14.30-15.30

DROGI RODZICU!

Jeśli niepokoi cię jakaś sfera funkcjonowania Twojego dziecka, masz wątpliwości związane z jego wychowaniem, chcesz nauczyć się lepiej z nim porozumiewać, zapraszam do kontaktu mailowego oraz po wcześniejszym umówieniu na dyżurze.

DROGI UCZNIU!

Jeśli czujesz, że nikt Cię nie rozumie, jesteś samotny, nie potrafisz porozumieć się z nauczycielem lub innymi uczniami,  znajdujesz się w trudnej sytuacji czy po prostu chciałbyś z kimś porozmawiać - zapraszam na rozmowę. Można się także ze mną skontaktować mailowo.

Zadania psychologa w szkole

Głównym adresatem działa psychologa w szkole jest uczeń. Najważniejszym zadaniem jest rozpoznanie potencjalnych możliwości uczniów oraz ich sytuacji wychowawczej. Takie rozpoznanie poprzedza wszelkie działania profilaktyczne, mediacyjne oraz interwencyjne.

Psycholog reaguje na zapotrzebowanie ucznia, nauczyciela oraz rodzica.
W ramach pracy psycholog udziela wsparcia wszystkim, którzy pomocy potrzebują.
Psycholog szkolny prowadzi zajęcia indywidualne i grupowe w ramach szeroko pojętej terapii pedagogicznej służące profilaktyce niepowodzeń szkolnych.

Psycholog szkolny prowadzi ponadto zajęcia socjoterapeutyczne podczas, których uczniowie uczą się rozwiązywać konflikty, uczą się radzić sobie z trudnymi emocjami.