GIMNAZJUM NR 30 IM. FELICJANA SYPNIEWSKIEGO W POZNANIU

Jesteśmy szkołą publiczną z klasami sportowymi (piłka ręczna - dziewczęta i piłka siatkowa - chłopcy). Nasi zawodnicy zdobyli wiele medali. Otrzymaliśmy m. in. Puchar Wojewody Wielkopolskiego dla najbardziej usportowionej szkoły w Wielkopolsce.

Od roku szkolnego 2006/2007 naukę w naszej szkole rozpoczęła pierwsza w Polsce gimnazjalna klasa lotnicza. W klasie tej uczniowie uczą się podstaw nawigacji, mechaniki lotu, i meteorologii. Uczestniczą też w budowie modeli samolotów w pracowni modelarskiej. Klasy lotnicze co roku uczestniczą w letnich obozach szybowcowych.

Wyróżnia nas wysoki poziom nauczania językow obcych: angielskiego, niemieckiego i hiszpańskiego. W nauczaniu języków obcych nasi nauczyciele kładą nacisk na rozwijanie czterech sprawności językowych: mówienia, słuchania, czytania i pisania. Lekcje prowadzone są przez wykwalifikowanych i doświadczonych nauczycieli, w małych grupach, w miłej i bezstresowej atmosferze.

Stawiamy na wykorzystywanie technologii w nauczaniu. Z tego względu wszystkie sale lekcyjne wyposarzone są w nowoczesny sprzęt ułatwający przykazywanie wiedzy oraz stawrzający warunki do uatrakcyjniania nauczania tradycyjnego.

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom uczniów i rodziców oraz nowowczesnym tendencjom w nauczaniu wprowadzamy zajęcia dotyczące programowania oraz poszerzonego nauczania języka angielskiego związanego z technologiami komputerowymi.

Szczycimy się doskonałą opieką psychologiczno-pedagogiczną. W naszej szkole odbywają sie pogadanki, warsztaty, promujemy tolerancję i asertywność.