Idea klasy lotniczej

Jeżeli interesujesz się lotnictwem i marzysz o tym, żeby w przyszłości zdobywać przestworza - teraz masz taką szansę!
 W naszym Gimnazjum powstała pod patronatem instytucji cywilnych i wojskowych, PIERWSZA W POZNANIU, KOEDUKACYJNA KLASA LOTNICZA!

Klasa realizuje ogólnokształcący cykl nauczania w gimnazjum i dodatkowo w wymiarze 2 godzin tygodniowo przedmiot propedeutyka wiedzy o lotnictwie. W ramach tego przedmiotu uczniowie poznają:

1. technikę i mechanikę lotu
  2. nawigację
  3. meteorologię
  4. historię lotnictwa

Uczniowie biorą również udział w 3 obozach lotniczych, w każdym roku, na których:

1. poznają polskie lotniska cywilne i wojskowe
  2. biorą udział w lotach różnymi samolotami
  3. doskonalą swoja sprawność fizyczną
  4. dodatkowo maja zajęcia z modelarstwa i łącznosci satelitarnej.

Kandydaci przejdą rozmowę kwalifikacyjną w naszym Gimnazjum. Kandydaci powinni osobiście dostarczyć:

1. wydruk elektronicznego zgłoszenia do gimnazjum
  2. świadectwo z klasy piątej
  3. zaświadczenie ze szkoły podstawowej o uzyskanych ocenach z I semestru klasy szóstej
  4. badania lekarskie
  5. zgodę rodziców

Wymagania: Świadectwo z kl. V szkoły podstawowej, ze średnia powyżej 4,0 (bez trójek) i wysoką oceną z zachowania oceny bardzo dobre z matematyki, wychowania fizycznego i języka angielskiego bardzo dobry stan zdrowia