PROJEKT NR 1

Od października 2014 roku do czerwca 2015 roku nasza szkoła uczestniczyła w projeckie w ramach europejskiego programu eTwinning

W projekcie "Z czego słynie mój kraj!" uczestniczyli chętni pierwszoklasiści i drugoklasiści.

Celem projektu było uzmysłowienie sobie z wartości, z których może słynąć kraj każdego z uczestników projektu. Ponad to, ma uświadamiać, że każdy kraj może pochwalić się unikatowymi rzeczami oraz przedstwiać je i rozsławić w całej Europie. Dzięki projektowi uczniowie szkół partnerskcih wykorzystują znajomość jezyków obcych oraz swobodnie poruszają się w gąszczu nowoczesncyh technologii. Projekt pozwala nam również na poznanie wielu ciekawych informacji dotyczących innych krajów.

W projekcie biorą szkoły poniższych miejscowości:

- Poznań, Polska (czyli my)

- Saloniki, Grecja

- Slazany, Słowacja

- Adelfia, Włochy

- Bornova, Turcja

- Vysoke Myto, Czechy

- Braila, Rumunia

PROJEKT NR 2

"Friendship without borders" = "Przyjaźń bez granic"

Projekt realizowany z wieloma szkołami m.in. z Ukrainy, Gruzji, Rumunii, Armenii, Albanii, Portugalii, Mołdawii, Chorwacji. Celem projektu było przekazanie informacji nt. szkoły, miasta i państwa. Dzięki realizowanemu projektowi uczniowie zapoznali się z kulturą, tradycjami, historią i sztuką inncyh krajów.

PROJEKT NR 3

Zarówno w roku 2014 jak i 2015 chętni uczniwoie uczestniczyli w projekcie "Homemade postcards for European Day of Languages" = "Własnoręcznie zrobione kartki na Europejski Dzień Języków". W ramach projektu uczniowie własnoręcznie wykoanli pocztówki oraz napisali pozdrowienia w swoim języku narodowym. Pocztówki zostały wysłane pocztą tradycyjną do szkół partnerskich.