Klasy lotnicze na lotnisku 31. BLT

W sobotę 8 września 2012 roku na lotnisku 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach odbyła się ceremonia  związana ze świętem tejże jednostki. W czasie obchodów odbył się uroczysty apel oraz przelot czterech samolotów F-16 przy podniesieniu flagi. Po apelu rozpoczął się festyn, na którym można było obejrzeć różnego rodzaju wozy bojowe, wiele motocykli i samochody osobowe wystawione przez stowarzyszenia pasjonatów związanych z Bazą (Ford Mustang). Nie zabrakło również modelarzy, którzy przybyli ze swoimi modelami. Moim zdaniem, największym zainteresowaniem cieszyły się samoloty. Można było zobaczyć m.in. F-16, MiG 21 w słynnym malowaniu „tygrysim”, czy wojskową „Wilgę”.
Na obchodach tych nie zabrakło również uczniów klas lotniczych reprezentujących naszą szkołę.
M. D.