Dzień Języków Obcych

Dnia 22 czerwca w naszej szkole odbył się Dzień Języków Obcych. W tym dniu każdy z uczniów mógł wykazać się swoją wiedzą i umiejętnościami językowymi oraz talentami. Każda klasa przygotowała się, zaangażowała i brała aktywny udział w projekcie. Najlepsze zespoły klasowe otrzymały słodkie upominki. A tak oto wyglądał ten dzień.

Szkoła podstawowa
Uczniowie na lekcjach języka niemieckiego przygotowywali plakaty o krajach europejskich i nie tylko. Prace zostały następnie wywieszone na korytarzu. Apel rozpoczął się od wspólnego zaśpiewania „Ody do radości” po niemiecku. Następnie obejrzeliśmy dwie prezentacje: o Londynie i o Niemczech. Londyn z bliska mogli zobaczyć uczniowie na filmie anglojęzycznym przygotowanym przez p. Kawkę – Kędzierską. Na koniec odbył się konkurs językowy, który sprawił wszystkim dużo frajdy.

Gimnazjum
1. Konkurs piosenki obcojęzycznej – każda klasa zaprezentowała 1 piosenkę w dowolnym języku obcym.
2. Pokaz mody – w trakcie pokazu 1 prowadzący prezentował (po angielsku lub niemiecku) modelki/modeli i ich stroje (tematyką nawiązujące do przydzielonego każdej klasie kraju), natomiast 2 prowadzący występował w charakterze tłumacza.
3.  Dekoracja sali - każda klasa przygotowała dekoracje swojej sali (gazetka, plakaty, rekwizyty). Tematyka wystroju nawiązywała do wcześniej wylosowanego kraju.

Cały projekt bardzo się udał, uczniowie dobrze się bawili, a przy tym mogli się przekonać, że warto uczyć się języków obcych. Niektóre wykonania piosenek wprawiły nas w zadumę, inne rozbawiły. Bardzo podobała nam się spontaniczność i zdolność do improwizacji niektórych uczniów. Za rok o tej samej porze również będziemy bawić się językami. Mamy nadzieję, że wszyscy uczniowie równie chętnie zaangażują się w projekt Dzień Języków Obcych. Całość koordynowały p. Monika Świtała i p. Sylwia Balcer oraz kl. VIa i IIa.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia w galerii! http://www.gimnazjum30.poznan.pl/galeria,pl,20.html